Hodnocení uživatelů: 0 / 5

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

Ohodnocením textu nám pomůžete zjistit, nakolik jsou tyto myšlenky pro společnost důležité.

 

Možnost se kdykoliv dovolat práva a spravedlnosti a to bez ohledu na cokoliv (finanční situace, promlčecí lhůty nebo cokoliv jiného).

Právo na důstojný život je právem každého občana naší země a to bez ohledu na to kým či čím je.

Z tohoto práva pak jednoznačně plyne právo na právo a spravedlnost. Každý člověk se musí mít možnost dovolat spravedlnosti a to i v případě, že nemá ani korunu. Nebo není schopen z jiného důvodu se postarat o to, aby bezpráví byl učiněn konec. To musí patřit mezi základní práva člověka.

Není možné, aby z důvodu neznalosti práva, nebo z finančních důvodů, nebo z odlehlosti místa, nebo z čehokoliv jiného, nebylo možné zjednat nápravu ve věci, ve které se děje křivda. Člověk tuto možnost musí mít a nikdo a nic mu jí nesmí upírat.

Současná doba, která vyžaduje platbu u soudu za cokoliv a to jak za podání žádosti, tak i za právníky, kteří vás mají zastupovat je výsměchem práva. Právo je zde nahrazeno kšeftováním. Jde o byznys a nikoliv uplatnění práva. Pokud budu úplný žebrák, naprosto bez majetku, pak musím mít stejné právo se dovolat práva, jako nejmocnější či nejbohatší člověk v této zemi.

Ne teoretické právo, ale praktické.

Musím mít možnost, abych byl seznámen se vším, co je třeba, aby mě zastupoval ten, kdo se skutečně v právu vyzná, aby soud byl skutečně soudem a ne fraškou. Bohatství ani postavení nesmí být výhodou. Pak mohu mluvit o spravedlnosti.

 

Vaše dotazy, připomínky a návrhy k textu můžete napsat do nového komentáře.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit