Hodnocení uživatelů: 0 / 5

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

Ohodnocením textu nám pomůžete zjistit, nakolik jsou tyto myšlenky pro společnost důležité.

 

Vzdělání je zde poplatné byznysu. Vysokoškolák je člověkem bez vlastního názoru, nadupaný nesmyslným množstvím informaci, které jsou mu za pár let k ničemu. Hodnota vzdělání, redukovaná na tyto informace je něčím, co mi připomíná lékaře, který si podle údajů pacienta vyhledá v databázi diagnózu. Skutečné vzdělání, které člověka povznáší do vyšších stupňů myšlenkových proudů je dnes neznámým pojmem. Když se vysokoškoláka zeptáte na názor čehokoliv, tak je vám schopen citovat spoustu kapacit, ale to, co není schopen říci, je jeho vlastní názor.

On je jen chodící databáze a ne vzdělaný člověk. Moudrost, která by mu měla být vlastní, ho na hony obchází. Po několika letech se tento vysokoškolák i se svým informačním potenciálem, propadá do prázdna. Školství je už od základních tříd chápáno jako investice. Zvrácenost a nesmyslnost této teze bije přímo do očí. Pokud národ nedbá na vzdělání svých lidí a dopouští to, co se děje u nás, zaslouží jen hluboké opovržení.

Nové způsoby vzdělávání, kdy žák je ve stavu, kterým je učení skutečně zábavné a také poučné, se u nás nevyskytují. A to jsme národem J. A. Komenského, zvaného učitelem národů. Dnešní zvrácené školství má velmi málo společného se skutečným školstvím, prosazovaným ve světě. Výuka pomocí DISKUSE je tu neznámým pojmem. Ostatně i DISKUSE je cosi, co je zde zaměňováno za rozepře a hádky. To, že se jedná o řešení problému ve stále stoupajících kolech spirálovitě vedoucí k řešení, nikdo nezná a ani nechápe. Právo na vzdělání v dnešní době, kdy máme vlastně všichni vymyté mozky je velmi žádoucí a je nutné ho obnovit pro všechny vrstvy obyvatelstva co jak do profesí, tak co do věku

 

Vaše dotazy, připomínky a návrhy k textu můžete napsat do nového komentáře.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit