Hodnocení uživatelů: 0 / 5

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

Ohodnocením textu nám pomůžete zjistit, nakolik jsou tyto myšlenky pro společnost důležité.

 

Právo na důstojné postavení v pracovním poměru ve vztahu k zaměstnavateli. Musí se jednat o partnerský vztah a ne vztah otrokář – otrok.

Jestliže existuje vztah, kdy jeden se vnímá jako nadřazený a druhý podřazený, pak nejde o vztah, ale o poměr, který se vyjadřuje mírou podřízenosti. Pracovní vztah nabyl v posledních letech jednoznačně charakteru, který je neslučitelný s lidským soužitím dneška. Vztah otrokář – otrok nelze již za žádných okolností akceptovat.

Tento vztah je nejen nedůstojný, ale i značně neefektivní. Na jedné straně umožňuje to, aby se lidé, pokud je tak vůbec mohu ještě nazývat, chovali jako teroristi a na druhé straně jde o sužované a strachem ze ztráty zaměstnání devastované zaměstnance, kteří se nemohou bránit. Že tento způsob je nelidský, je evidentní.

Za První republiky zavedl podnikatel Baťa zcela nový systém, který do dnešních dnů nebyl překonán. Zaměstnanci i on osobně v něm vystupovali skutečně jako partneři.

Baťa se nejenom zajímal o to, jak a jakým způsobem žijí jeho zaměstnanci, ale aktivně se zapojoval do situací a pomáhal jim. Nic jim nedával zadarmo., každý se musel přičinit. Na druhé straně se o ně dokázal postarat lépe nežli stát. Vlastní obchody, banky a dokonce i bydlení bylo to, co jim nabízel. Dodnes stojí ve Zlíně, kde Baťa působil, domky, které zaměstnanci mohli získat v okamžiku, kdy byli přičinliví. Zavedení volných sobot, dovolené a dalších výsad je známo. Platy dosahovaly hodnot, o kterých si i dnešní zlodějští manažeři mohou nechat jenom zdát.

Výsledek?

Jeden z nejúspěšnějších podnikatelů všech dob.

Tento systém se stal později základem tak zvané trojčlennosti. To ale zde již probírat nebudeme. Poukazujeme zde pouze na to, že systém, který tu vládne dnes, je systémem zavrženíhodným.

 

Vaše dotazy, připomínky a návrhy k textu můžete napsat do nového komentáře.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit