Zamýšleli jste se někdy nad tím, jak by vypadal svět, kde bychom snadno zjistili pravdu?

O sobě a svých záměrech? O tom, jaké potraviny jsou pro nás prospěšné a které ne? Jaké léky nám škodí a které vyšetření nebo léčba je pro naše zdraví ohrožující? Který politik nebo strana má program opravdu veřejně prospěšný a za kterým rozhodnutím stojí tlaky lobbistů a zájmových skupin? Která kniha, hudební skladba nebo umělecké dílo dosahuje skutečně vysoké duchovní kvality? Zdá se vám to nepravděpodobné?

Ale v takovém světě skutečně žijeme. Nepotřebujeme týmy erudovaných odborníků a výkonné superpočítače pro zpracování dat, nepotřebujeme zařízení, která budou odčerpávat miliardy eur ročně, abychom přišli na to, že výsledky jsou sporné. Můžeme se dozvědět skutečně vše, jenom nevyužíváme to, co nám příroda poskytla jen tak zadarmo. A přesnost se rovná přesnosti těch nejdokonalejších, nejsofistikovanějších přístrojů.

Svalový test odhaluje pravdu a lež

Při své práci dnes a denně používám jednoduchý svalový test. Jako indikátor správnosti odpovědí. Náš rozum nám totiž neustále dává mnoho nejrůznějších hodnocení a postupů založených na zkušenostech a dohadech. Zdá se, že víme všechno nejlépe. Pokud ale otestujeme správnost odpovědí, zjistíme, že téměř vše, co si myslíme, není pravda. Test funguje snadno, stačí položit otázku a odpovědí je nám svalové napnutí nebo ochabnutí paže testovaného. Díky tomu jsme schopni najít skutečné příčiny potíží, které jsme si vytvářeli třeba desítky let a dojít k nápravě. Mnozí se na tuto techniku tváří přinejmenším nedůvěřivě. Myslí si, že jde o jakýsi klam a že odpovědi mohou být zkreslené nebo, že to mohou ovlivnit. Jenže čím déle tuto jednoduchou techniku používám, tím více jsem z ní nadšený a oceňuji stále nové a nové možnosti, které mi dává.

Výzkumy

Nemusíte mi věřit, ale můžete si vše sami ověřit - svalovým testem. Paradoxní, že? Chcete-li jít mnohem hlouběji a potvrdit si, že to není další klam, kupte si knihu Moc versus Síla, kterou napsal americký psychiatr David R. Hawkins. Shrnuje zde dvacetiletý výzkum svalového testování a předkládá ve své práci zajímavé závěry. Disponujeme schopností rozpoznat co je pravda a co ne, jen na základě jednoduchého svalového testu. Jeho zkoumání, které v sobě zahrnovalo miliony testů na mnoha tisících účastníků na několika kontinentech prokázala, že bez ohledu na kulturní zázemí, vzdělání i rozdílné psychické podmínky a rozpoložení, všichni testovaní reagovali stejně. Dospěl tak k neuvěřitělně převratnému zjištění, že jsme schopni zjistit jednoduše a rychle pravdu bez ohledu na to, co si myslí většina společnosti nebo my sami a to i přes to, zda tomu všemu věříme nebo to odmítáme.

Můžeme se dozvědět všechno

Jsem moc rád, že existuje vědecký důkaz. Že si někdo dal tak důkladnou práci s tím, dokázat platnost jednoduchého svalového testu jako univerzálně platné vědecké metody. Máme tedy v ruce jednoduchý nástroj, jak se dostat k odpovědím, které by se nám mohly zdát těžce zjistitelné. Není tady nutné popisovat princip na jakém to vše funguje – to se můžete dozvědět v již zmíněné knize - důležité je, že to funguje. Stačí se pak jednoduše zeptat: "Je tento můj vztah (projekt, záměr) životaschopný?" nebo když sedíte před televizní obrazovkou a ne zcela chápete slova, jež k vám politik pronáší, stačí se zeptat: "Je to, co zde říká, pro společnost přínosné?" nebo "Dělá to jen pro svůj vlastní zájem?" či snad "Hájí zájem někoho jiného?" Jak by pak vypadal váš svět? Nebo při nákupu v hypermerketu jen tak jednoduše zjistit, jestli jsou potraviny, které chcete koupit, život podporující? A vždy dostanete jasnou odpověď. Ano nebo ne.

Takový způsob rozhodování má pro náš život pak naprosto zásadní význam ve schopnosti rozpoznat snadno a rychle lež od pravdy, dobré od špatného, život a zdraví podporující od škodlivého a životaschopné od neprosperujícího. Najdeme mnohem snáze řešení tam, kde nám dříve scházely informace nebo kde jsme byli odkázáni na nevěrohodné výzkumy nebo zmanipulovaná vyjádření médií. Znamená to pro nás naprosto zásadní posun od nevědomí k uvědomování si skutečnosti. Od nepravdy k pravdě. Stačí si to jen otestovat.

 

Vaše dotazy k článku můžete napsat do nového komentáře. 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Komentáře   

0 # Marie Salátová 2017-06-03 10:36
Krásný den,
můj první dojem je spíše skeptický. Skeptický hlavně proto, protože přístroj, který by títmto způsobem opravdu fungoval, by nám vzal důležitou esenci našeho bytí, budu se muset více zamyslet, jak ji popsat, co nejjednodušším způsobem, teď mě napadá slovo "Dobrodružství", život je velkým dobrodružstvím. Možná by pak byl člověk ochuzen o vlastní vývoj směrem k hlubšímu a hlubšímu uvědomění, rozhodnutí by za něj dělal přístroj a ten by také přebíral i zodpovědnost, to mě děsí asi nejvíc. Sama stále hledám způsob jak předávat dál, že "Lidskost"je klíčem ke všemu. Hlavní esence "Lidskosti" jsou "Odvaha" a "Pokora". Žít v pravdě nám přináší pocit vnitřní svobody, to kdyby si každý člověk uvědomil, pak by se svět proměnil jako mávnutím kouzelného proutku, pak bychom žili ve světě: "Tam kde lidé jsou pravda sama a všichni jsou vítězi, v tom světě plném krásna, možná budeme jednou žít...i my" ;) Doplňuji, teď mě napadla ta jednodušší formulace :-) Díky tomuto přístroji by lidé začali být pravdou, protože by bylo snadné odhalit lež, ale přitom by zůstali lhářem asi jako alkoholik, který abstinuje na odvykací kůře, a když by se znovu napil, je z něj opět alkoholik. Pokud, ale člověk dojde k uvědomění, že pravda je osvobozující/svoboda a tomu dává pocit štěstí=jde o trvalý stav žití v pravdě.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Jan Mačto 2017-06-06 08:05
Váš komentář vychází z nepochopení způsobu testování, i díky nedostatečně popsanému způsobu testování pravdy v článku. Tento článek slouží jako "ochutnávka".
Ano, jde o svalová test. Ale netestuje to žádný přístroj, testují to nejčastěji 2 lidé, kdy jeden je testovaný a druhý testující. Více informací je obsaženo zejména v článku Kalibrování a testování: www.evoluce.eu/.../kalibrovani-a-testovani
Podmínkou správných výsledků je mimo jiné i to, že oba dva lidé by se alespoň měli snažit žít v pravdě! :-)
Cílem testování by měla být pomoc, jak se správně orientovat v dnešním světě polopravd a lží, které na nás útočí na každem rohu...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat